Odense Brandvæsen Juniorkorps
Odense Brandvæsen Juniorkorps
Åsumvej 33
5240 Odense NØ.

Ansvarlig leder: Thomas Bjørn
Tlf: 20 29 00 20
Mail: tbk@objk.dk

Hjemmeside: objk.dk

Træningsaften: Mandag kl. 18:30 til 20:30

Korsør Ungdomsbrandvæsen
Reskavej 11
4220 Korsør

 
 
Formand: Bjarne Nielsen
Tlf  25361230
Mail: Lerkevej@post.tele.dk

Hjemmeside: k-u-b.dk


Træningsaften: Tirsdage 18.30. - 20.30.

Smålodsvej 19 c
Benløse
4100 Ringsted

Ansvarlig leder: Anders Petersen
Mail: anders@bfbv.dk
Tlf: 20 97 19 09

Kontakt person: Henrik U. Hansen
Mail: henrik@bfbv.dk 
Tlf: 23 27 45 74

Hjemmeside: bfbv.dk

Kanalvej 78
8500 Grenå

Ansvarlig leder: Leif Andreasen
Mail: l.andreasen@hotmail.com
 

Kontakt :
 
Klaus Grønbjerg
Tlf. 21425129
Mail: k.groenbjerg@gmail.com

Jan Recke
Tlf.  89592792 el 51338578
Mail
jr@norddjurs.dk


hjemmeside: www.djb.minisite.dk


Postbox 529
Thomas Boss Gade 6
9000 Ålbo

Kontakt person: Peter Bech
Mail: bechpeter@stofanet.dk
Tlf: 22757961

Juniorbrand-Århus.dk
Lystrup Brandstation
Sønderskovvej 18
8520 Lystrup

Formand: Birgit Herman

Mail:birgit.herman@wepspeed.dk

Hjemmeside:
www.juniorbrand-aarhus.dk

Møde aften torsdag kl.: 18:30 – 20:30

Ansvarlig leder:

Nicolai Clausen

 

E-Mail kontakt@junior-brand.dk


Hjemmeside www.junior-brand.dk


Undervisningsdage mandag og lørdage i lige uger.

p.t 10 medlemmer

 

Formand : Henrik Lomholt

Email  hl@aars.dk
Tlf      22244050

Kontaktperson : Laila Kingo

E-mail lak@vesthimmerland.dk
tlf 99669255 el 51583807

Hjemmeside  www.ungdomsbrandkorps.dk

Ungdomsbrandkorpset høre under Løgstør kommunes Ungdomsskole 


Grænseegnens Ungdomsbrandværn
Formand: Dirk Beckmann, Friv. brandmand i Kollund Friv. Brandværn
               
                Tlf. : 74 67 80 95
 
               
                mail: Jutta.Dirk@mail.tele.dk
 
Kasserer: Henrik B. Christoffersen, Friv. brandmand i Bov - Padborg Friv. Brandværn
               
                 Tlf. : 28 49 44 73
 
                
                 mail: hbchristoffersen@gmail.com


 
               www.gubv.dk
 
Øvelsesaften er om onsdag i de ulige uger fra 19.00 til 21.00 og forgår på de forskelige brandstationer i tidligere Bov Kommune, dog ikke i skoleferie.

kontaktperson

Klaus Andersen

 

Tlf. 40195612


mail kva@email.dk




Ungdomsbrandvæsnet er et sammenarbejde mellem Brønderslev Kommune og Falck..

 Medlemsantal :
 6 fra sidste år
18 på et nyt opstartet hold.





Formand
Michael Jensen

E-mail     grevebrand@c.dk

Hjemmeside    www.grevebrand.dk
 
 Nordals Ungdomsbrandkorps..
Klik her for at få dit eget GoMINIsite